Szanowni Państwo !

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony internetowej.

Pragniemy poinformować, że działamy na rynku polskim i zagranicznym już 22 lata. W świadomości klientów jesteśmy firmą projektującą, produkującą i instalującą systemy nagłośnienia w obiektach i na estradach.
W trakcie minionych piętnastu lat nasza firma przeszła burzliwy ale kontrolowany rozwój zarówno w zakresie projektowania nowych urządzeń (modułów systemów) jak i produkcji - zmiany technologii, w tym miniaturyzacja (technologia SMD, zastosowanie procesorów, itp ). Udało się nam nie popełnić "grzechu przeinwestowania" zachowując jednocześnie całkowicie polski charakter firmy. W dużej mierze jest to zasługą twórcy i właściciela firmy Bolesława Lutyńskiego.

Opieramy się skutecznie konkurencji, w tym zachodnim koncernom produkującym urządzenia systemów nagłośnienia. Nie będąc niczym skrępowani swobodnie projektujemy i wdrażamy do produkcji nowe urządzenia (moduły systemów), z których część ma naszym zdaniem lepsze parametry niż podobne wyroby innych firm. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w przypadku, w którym nasza firma jest zaangażowana kompleksowo tzn. wykonuje pomiary, projekt, konfigurację oraz montaż i uruchomienie systemu cena końcowa może być mniejsza nawet o 30 % w stosunku do cen firm konkurencyjnych.

Zmieniające się wymagania i potrzeby inwestorów, a przede wszystkim Generalnych Wykonawców obiektów zmierzające do zmniejszania ilości angażowanych firm podwykonawczych spowodowały, że postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o inne systemy niskoprądowe spotykane w obiektach. Są to między innymi: systemy sygnalizacji pożaru, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy rejestracji i nadzoru wizyjnego, systemy kontroli dostępu, sieci strukturalne, systemy kontroli pracy pracowników ochrony, systemy automatyki parkingowej, automatyka drzwi i bram ppoż, systemy automatyki obiektowej oraz instalacje telefoniczne.

Do realizacji ww celu zaangażowaliśmy fachowców posiadających duże doświadczenie w projektowaniu i instalowaniu oraz integracji ww systemów. Przykładem współpracy np. dwóch systemów jest połączenie wykonanego przez nas systemu nagłośnienia z systemem sygnalizacji pożaru na terenie obiektu "Kupiec Poznański" w Poznaniu. Standardowo system nagłośnienia umożliwia emitowanie muzyki, reklam i komunikatów, ale w przypadku zaistnienia pożaru automatycznie "przekształca się" w podsystem GSE - 2000 (Głosowy System Ewakuacyjny) i współpracuje z systemem sygnalizacji pożaru w taki sposób, że w miejscu powstania pożaru osoby tam przebywające usłyszą automatyczny (przygotowany i będący w pamięci systemu), głosowy komunikat kierujący je do odpowiedniego wyjścia ewakuacyjnego. W przypadku rozprzestrzeniania się zagrożenia kolejne czujki pożarowe przekazują sygnały, a system nagłośnienia emituje inny stosowny komunikat kierujący osoby do najbliższego, niezagrożonego wyjścia.

Na zakończenie prosimy o zapamiętanie, że na Państwa życzenie PPHU AUDIOTECH może wystąpić w roli Generalnego Wykonawcy lub Generalnego Podwykonawcy systemów niskoprądowych, w tym: systemów nagłośnienia, systemów zabezpieczeniowych i automatyki obiektowej.

Bolesław Lutyński